Miniona sobota – cóż to był za dzień!

Obawialiśmy się troszkę, czy WAKACYJNY TURNIEJ DEBLOWY wypali. Planowo miał się bowiem rozgrywać na kortach ceglanych, pogoda ostatnimi czasy była natomiast bardzo kapryśna… Przeddzień turnieju lało jak z cebra – z lękiem spoglądaliśmy więc w niebo z jedną tylko myślą – „będzie padać czy nie będzie?”…

Na szczęście czarny scenariusz się nie ziścił, sobotni poranek okazał się być wyjątkowo piękny: znikome zachmurzenie, temperatura przyjemna, leciutki wiaterek. Widocznie prowadzący turniej – Pan Andrzej – zamówił dla Was pogodę marzeń!

Pierwotny plan był taki, by zacząć rozgrywki o 12:00 – par zapisało się jednak tyle, że luźne podejście pt. „zaczniemy w południe” musiało odejść do lamusa. Pierwsze pojedynki rozpoczęliśmy więc punkt 9:00 rano. Mecze finałowe rozgrywaliśmy już pod gwiazdami i z oświetleniem – finał zakończyliśmy około godziny 22:30 – do domów rozeszliśmy się dopiero o 23:00!

Korty rozgrzane do czerwoności nieustannie polewał i szczotkował dla Was nasz kortowy tytan pracy – Marcin (dziękujemy!). Niemałym wyzwaniem okazało się być także wykarmienie tej wesołej gromady – 26 sztuk wygłodniałych, umęczonych Tenisistów: apetyt z pewnością dopisywał. Na szczęście byliśmy na to więcej niż przygotowani – w ruch poszły ziemniaki z których Pani Agnieszka wyczarowała staropolskie pyry z gzikiem. Na stole zagościło także skwierczące, grillowane białko w postaci pysznej, przyrumienionej na ruszcie kiełbaski (chapeau bas dla Pana Leszka, który tego dnia wojował nie tylko rakietą ale również szczypcami do grilla!).

Co bardziej umęczonych poiliśmy kawą, podnosiliśmy poziom cukru za pomocą ciastek i innych smakowitości. No cóż – nie chcemy się przechwalać, ale u nas żaden wojownik nigdy nie chodzi głodny – co to to nie!

No dobrze, pograliśmy, pojedliśmy, ale kto zwyciężył? Mimo ogromu zabawy i śmiechu ktoś przecież musiał zdobyć złoto, ktoś musiał wyjść ze srebrem. Ostatecznie na podium stanęli:

I MIEJSCE: Mariusz Ptaśnik + Bogusław Czerwiński

II MIEJSCE: Jarosław Pasoń + Adam Maciuszek

III MIEJSCE: Andrzej Borek + Rafał Borkowski

Zaraz za podium – na miejscu IV – uplasowali się natomiast Janusz Stanek + Sławomir Walter.

Serdecznie dziękujemy Wam za uczestnictwo! Bardzo cieszymy się z tak licznego przybycia, świetnej pogody jaka nam dopisała tego dnia – tego, że naprawdę mogliśmy grać na cegle i że było nam dane pogrillować bez widma rychłej ulewy.

Następny turniej w ATC już 1 sierpnia(godzina 10:00) – wtedy to do walki wzywamy młodsze pokolenie Tenisistów. W ATC odbędzie się wówczas MŁODZIEŻOWY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO gdzie udział może wziąć każdy śmiałek mający 15 lat lub mniej (wymagany wcześniejszy zapis!)

Kolejny turniej dedykowany dorosłym odbędzie się natomiast 8 sierpnia – szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej i na oficjalnym facebooku Akademii.

Do rychłego zobaczenia!