17 czerwca o godzinie 9:00 zawitało do nas dwanaście osób, tworząc sześć bojowo nastawionych par. W szranki stanęli ze sobą przedstawiciele grupy A: Magdalena i Rafał Borkowscy, Małgorzata Stelmach i Stanisław Sawicki oraz Katarzyna Celewicz w parze z Marcinem Górnickim. Na drugim korcie walkę podjęli przedstawiciele grupy B: Monika Zubrzycka z Piotrem Gawrysiem, Ewa Kukulak i Stanisław Sosnowski oraz Maria Józefiak w parze z Krzysztofem Porębą.

Rozpoczęliśmy systemem grupowym „każdy z każdym” i  lekko nie było – graliśmy bowiem pełne, dwusetowe mecze na przewagi!

Weźmy na tapet grupę A: tam Celewicz/Górnicki wygrali z parą Stelmach/Sawicki 6:4, 6:1. Kolejny mecz Borkowska/Borkowski kontra Stelmach/Sawicki wygrała druga z par, zwyciężając 7:6, 6:2. Następnie mecz zagrali Celewicz/Górnicki kontra Borkowska/Borkowski, który to wygrała pierwsza par 6:4, 6:2.

W grupie B: pierwszy mecz zagrali Zubrzycka/Gawryś przeciwko Kukulak/Sosnowski, zwyciężając 6:1, 6:4. Następnie Kukulak/Sosnowski stanęli do boju z parą Józefiak/Poręba – zwyciężyła druga z par zdobywając wynik 6:2, 6:4. Ostatni mecz w fazie grupowej w grupie B rozgrały pary: Józefiak/Poręba kontra Zubrzycka/Gawryś – i tym razem wygrała para Józefiak/Poręba, lecz walka była wyjątkowo zażarta – mecz zakończyli z wynikiem 7:5, 7:5!

Po rozegraniu fazy grupowej nadszedł czas na mecze półfinałowe (A1-B2): Celewicz/Górnicki kontra Zubrzycka/Gawryś oraz (B1-A2): Józefiak/Poręba kontra Stelmach/Sawicki. Zwycięsko z tych pojedynków wyszły pary: Celewicz/Górnicki oraz Józefiak/Poręba i to właśnie oni spotkali się ze sobą w finale.

Przegrani meczy półfinałowych mieli zaś stawić się na korcie nr 2 by rozegrać ze sobą mecz o III miejsce – tak się jednak nie stało, bowiem co poniektórych wzywały plany weekendowe. III miejsce wyłoniliśmy więc szybkim rzutem monetą – wygrała para obstawiająca orzełka, a byli to Małgorzata Stelmach i Stanisław Sawicki.

Wróćmy jednak do finału: tam walkę dzielnie podjęli Kasia Celewicz i Marcin Górnicki kontra Maria Józefiak i Krzysztof Poręba. Po godzinie 17:00 znaliśmy już ostatecznych triumfatorów sobotniego turnieju: pierwsze miejsce wywalczyli Maria Józefiak i Krzysztof Poręba!

Raz jeszcze – serdeczne gratulacje!