16 grudnia Akademia pękała w szwach! W minioną sobotę bawiliśmy się deblowo w ramach turnieju TENISOWE GRAND PRIX MAŁOPOLSKI w którym to udział wzięło aż 12 par.

Byli to: Jakub Rogowski i Sławomir Pasoń, Piotr Gawryś z Krzysztofem Chronowskim, Tomasz Piechowicz z Sylwią Borek, Mariusz Ptaśnik z Anną Kawą, Jano Cupak z Branislavem Bodo, Łukasz Jeleński z Vlado Poticnym, Kacper Grabski z Michałem Tyrklem, Jacek Bartosz z Marcinem Łabuzem, Janusz Stanek z Marcinem Jabłońskim, Dariusz Zięba z Rafałem Borkowskim, Krzysztof Poręba z Władysławem Bielem i wreszcie – Daniel Najduch z Tomaszem Baczyńskim.

Losowaniem wyłoniliśmy cztery grupy po trzy pary w każdej: systemem „każdy z każdym” swoje mecze rozegrała GRUPA A: Rogowski/Pasoń, Jeleński/Poticny oraz Gawryś/Chronowski. W GRUPIE B do boju stanęły pary: Cupak/Bodo, Ptaśnik/Kawa oraz Bartosz/Łabuz. W GRUPIE C rakiety skrzyżowali: Piechowicz/Borek, Poręba/Biel i Najduch/Baczyński. Możemy śmiało powiedzieć, że w GRUPIE D na korcie leciały iskry – swoje pojedynki rozegrali tam Grabski/Tyrkiel, Zięba/Borkowski oraz Stanek/Jabłoński.

Po godzinie 14:00 pożegnaliśmy cztery pary. Swoje zmagania na fazie grupowej zakończyli: Rogowski/Paso,  Bartosz/Łabuz, Najduch/Baczyński i Stanek/Jabłoński. Tym samym wyłoniliśmy 8 par, które rozpoczęli swoje zmagania w drabince systemem pucharowym.

  • A1 – JELEŃSKI/POTICNY
  • A2 – GAWRYŚ/CHRONOWSKI
  • B1 – CUPAK/BODO
  • B2 – PTAŚNIK/KAWA
  • C1 – PORĘBA/BIEL
  • C2 – PIECHOWICZ/BOREK
  • D1 – GRABSKI/TYRKIEL
  • D2 – ZIĘBA/BORKOWSKI

Faza pucharowa była czasem, kiedy mocno zmiksowaliśmy towarzystwo. Do boju stanęli (A1-D2) Jeleński/Poticny vs Zięba/Borkowski, (B1-C2) Cupak/Bodo vs Piechowicz/Borek, (C1-B2) Poręba/Biel vs Ptaśnik/Kawa oraz (D1-A2) Grabski/Tyrkiel vs Gawryś/Chronowski.

Kolejne spotkania wygrali: Jeleński/Poticny, Cupak/Bodo, Poręba/Biel oraz Grabski/Tyrkiel. W tym doborowym składzie rozpoczęliśmy mecze półfinałowe. Pierwszy mecz półfinałowy zagrali: Grabski/Tyrkiel vs Poręba/Biel– wygrała pierwsza z par, ale łatwo nie było, rozstrzygający okazał się tu super tie-break (7:6, STB 10:7).  Drugi z meczy półfinałowych zwyciężyli Cupak/Bodo, pokonując parę Jeleński/Poticny mocnym wynikiem 6:2.

Finał zagrali Cupak/Bodo vs Grabski/Tyrkiel – ostatecznie cały turniej zwyciężyła para ze Słowacji, pokonując swoich przeciwników 6:3. W tym samym czasie na korcie obok rozegrał się mecz o III miejsce Poręba/Biel vs Jeleński/Poticny – zwycięsko z tego starcia wyszła para Poręba/Biel wygrywając mecz w super tie-breaku (7:6, STB 10:8).

Serdecznie dziękujemy za moc wrażeń i ogrom sportowych emocji!

Korzystając  z okazji, życzymy Was również wesołych świąt, bezkontuzyjnego roku tenisowego i wielu, wielu sukcesów na kortach!

Pozdrawia KADRA ATC!