W ubiegłą niedzielę (12.11.2023) gościliśmy u siebie Panie, które podjęły wyzwanie by stanąć do boju w PLT KOBIET. Otwartych Jesiennych Mistrzostwach Chełmca 2023.


Stawiło się u nas dziewięć zawodniczek, a były to: Anna Franczyk, Anna Niemczyk, Lucyna Klimas, Małgorzata Stanek, Nina Chrzanowska-Szczygielska, Małgorzata Sacha, Grażyna Góra, Olga Filon oraz Magda Borkowska.

Turniej rozpoczęliśmy fazą grupową w trzech grupach. W GRUPIE A do boju stanęły Anna Franczyk, Małgorzata Sacha oraz Magda Borkowska, w GRUPIE B zmierzyły się ze sobą Nina Chrzanowska-Szczygielska, Lucyna Klimas i Grażyna Góra, zaś w GRUPIE C walkę podjęły Olga Filon, Małgorzata Stanek oraz Anna Niemczyk.

Zwyciężczynią grupy A okazał się być Anna Franczyk – wygrała ona oba swoje mecze z Małgorzatą Sachą (4:1, 4:3) oraz Magdą Borkowską (4:0, 4:1). Z drugim miejscem w grupie A rywalizację zakończyła Małgorzata Sacha, pokonując Magdę Borkowską (4:2, 4:0).

W grupie B z pierwszego miejsca wyszła Nina Chrzanowska-Szczygielska wygrywając z Grażyną Górą (4:1, 4:1) oraz pokonując Lucynę Klimas w tie-breaku (4:1, 2:4, STB 10:6). Drugie miejsce w grupie B należało do Lucyny Klimas, która pokonała Grażynę Górę (4:3, 4:2).
W grupie C zwycięstwo wywalczyła Olga Filon pokonując Annę Niemczyk (4:1, 4:1) oraz Małgorzatę Stanek w tie-breaku (4:4, 3:4, STB 10:8). Z drugim miejscem w grupie C rywalizację zakończyła Małgorzata Stanek pokonując Annę Niemczyk również w tie-breaku (1:4, 2:4, STB 12:10).

Do fazy pucharowej zakwalifikowały się więc Anna Franczyk, Nina Chrzanowska-Szczygielska i Olga Filon. Czwartą osobą z najkorzystniejszym bilansem gemów, która dopełniła to zacne grono okazała się być Lucyna Klimas.

Mecze półfinałowe wyglądały następująco: w szranki stanęły Anna Franczyk vs Lucyna Klimas, na korcie obok walkę podjęły Nina Chrzanowska-Szczygielska vs Olga Filon. Zwycięsko z tych starć wyszły Anna Franczyk (4;1, 4:1) oraz Nina Chrzanowska-Szczygielska (4:0, 4:2) i to właśnie one spotkały się w finale.

Ostatecznie po złoto sięgnęła Anna Franczyk pokonując Ninę Chrzanowską-Szczygielską (4:1, 4:0).

Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wspólną grę i zapraszamy w niedalekiej przyszłości!

 

Do zobaczenia!