Drugi tydzień lipca obfitował w naprawdę wielkie emocje! W dniach 12-17.07 Akademię po sam sufit wypełniły radosne okrzyki aż 20 malców!
Od poniedziałku do piątku dzieci dały upust skumulowanej energii, wykorzystując ku temu bardzo wiele narzędzi. W ruch poszły rakiety tenisowe, piłki dosłownie każdej wielkości, balony (wypełnione czasem powietrzem a czasem wodą!), paletki, mini-kręgle, łuki… czy po prostu własne ciała, kiedy to w pocie czoła skręcały kończyny grając w twistera, lub z należytą pieczołowitością demonstrowały wylosowanego kalambura.
Na odsapkę pozwalaliśmy tylko w czasie śniadania lub obiadu – być może to dlatego talerze tak szybko świeciły pustkami! A propos jedzenia – nie sądziliśmy, że dzieciaki z turnusu maluchów będą jadły więcej niż starszaki, jednak apetyt tych małych bestii przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Ileż dokładek, ileż pochwał – fraza „najlepszy obiad na świecie!” czy prośba o „więcej tej pycha zupci” do tej pory wywołują uśmiech na naszych twarzach!
W sobotę – 17 lipca – zgodnie z harmonogramem bawiliśmy się turniejowo. Aby dać dzieciom możliwie jak największe szanse i jednocześnie zaoferować im ogrom zabawy, do rywalizacji podeszliśmy aż w pięciu różnych kategoriach!

Najmłodsi stanęli do boju w turnieju mini-kręgli.
1 Miejsce – Patryk Wojtas
2 Miejsce – Jaś Danek
3 Miejsce – Gabryś Jaciów

Nasi nieco starsi podopieczni mogli zmierzyć się ze sobą w turnieju tenisa stołowego.
1 Miejsce – Julek Lachowski
2 Miejsce – Elena Czeczótka
3 Miejsce – Janek Lachowski

Co się zaś tyczy naszego oczka w głowie – tenisa – tutaj graliśmy w 3 kategoriach: pomarańczowej, żółtej oraz w turnieju „każdy z każdym”, gdzie w szranki ze sobą stanęły waleczne „ananasy” . Jak wyglądała ścisła czołówka?

GRUPA POMARAŃCZOWA:
1 Miejsce – Zosia Tarka
2 Miejsce – Paulinka Ryś
3 Miejsce – Tosia Cymorek

GRUPA ŻÓŁTA:
1 Miejsce – Gabryś Jaciów
2 Miejsce – Tymek Potoczek
3 Miejsce – Patryk Wojtas

GRUPA ANANASÓW: TURNIEJ „KAŻDY Z KAŻDYM”
1 Miejsce – Mikołaj Czeczótka
2 Miejsce – Elena Czeczótka
3 Miejsce – Janek Lachowski
4 Miejsce – Julek Lachowski

Co waleczniejsi wrócili do domów z pięknie połyskującymi medalami i dzierżąc w dłoniach paczki prezentowe. Warto jednak zaznaczyć, że żadna z pociech nie wyszła od nas z pustymi rękami – co to, to nie! Każdy ptyś, który podjął tego dnia walkę na korcie, otrzymał dyplom i słodziutki upominek!
Bardzo dziękujemy, że wybraliście ATC w tegoroczne wakacje! Jeżeli nie macie nas dość, to pewnie ucieszą was nowiny, że w sierpniu szykujemy pewien projekt o dźwięcznej nazwie IRON KID! Szczegóły wkrótce!